43 Fotografia obecnie | kompblog54 | e-blogi.pl
_blog kompblog54
43 Fotografia obecnie 2017-02-23

 


strony internetowe wordpress


 


Fotografia i jej historia


Fotografia i jej historia cofa nas ponad 500 lat wstecz kiedy znany Leonardo Da Vinci zrobił kompletnie pierwsze tak zwane urządzeniem camera obscura. Jest to po prostu pudełko z dziurką gdzie na ścianie tworzy się odwrócony obraz konkretnego przedmiotu. Biegły i również doktor strony internetowe wordpress Politechniki Koszalińskiej Walter Skoneczny dla którego główna praca to naukowiec zapewnia jakoby wystarczyło dwieście lat z hakiem aby Jan Henryk Schultze odkrył, że niektóre elementy srebra pozytywnie odbijają wszelkie światło na kompletnie różnych powierzchniach.


Dopiero w 1840 roku dziedzina fotografii zaczęła się w pełnej okazałości rozwijać, zdjęcia były robione na przeróżnych metalowych płytkach z dodawaniem srebra gdzie robiło się zdjęcia ponad pół godziny, można wykonania portretu fotograficznego ale kosztuje to dużo strony internetowe wordpress finansowych nakładów a samo konkretne zdjęcie ma się możność wykonać tylko jedno na blaszkę. Fachowiec i równocześnie też absolwent Politechniki Białostockiej Rodion Łokietek dla którego praca to fotograf zapewnia jakoby to wszystko nazywamy monochromatycznymi działaniami, potem jednak na rynek weszły matryce światłoczułe co przekłada się na wykreowanie całkowicie nowoczesnych cyfrowych aparatów.


Fotografia cyfrowa ewoluuje niesamowicie szybko i jednocześnie możemy sklasyfikować najczęściej szalenie dużą ilość detali które to przyczyniły się do jej wytworzenia. Fachowiec i także abiturient Wyższej Szkoły Menedżerskiej we Wrocławiu Jordan Kędzia dla którego główna profesja to inżynier fotografii uważa, że nie tak jak tradycyjnej fotografii, w fotografii cyfrowej obraz nanosi się jako dany kadr w cyfrowej postaci, a nie jak w w postaci po chemii na światłoczułym nośniku. Od kilku lat współczesny sprzęt kompletnie wyparł ten z poprzednich czasów. Obecnie w cyfrowe aparaty wkonstruowane są też nawet dobre kamery, przechwytujące obraz ruchomy.


Czytaj dalej.


 


Dodaj komentarz


e-blogi.pl
  e-blogi.pl  [Załóż blog!] rssSubskrybuj blogi
[Zamknij reklamy]